Powołaliśmy nowy klub!

Kwintesencją każdego sportu jest współzawodnictwo. Sukcesy na turniejach są celem każdego z trenujących, a porażki najlepszym nauczycielem. Konkurencja z innymi zawodnikami jest konieczna do prawidłowego rozwoju młodego sportowca i jest naturalnym wymogiem do sięgania po trofea.

Aby to umożliwić, pod skrzydłami Fundacji działa Klub Sportowy, prowadzony przez Leszka Kucharskiego i jego kadrę trenerską. Poprzez organizację profesjonalnych i regularnych treningów, udział w rozgrywkach ligowych oraz wspieranie zawodników klubu na turniejach tej niższej, jak i tej wysokiej rangi, chcemy pomóc młodym talentom stawiać kolejne kroki w ich karierze, której zwieńczeniem będą puchary i medale.

Realizujemy również program ministerialny „Pingpongowe Marzenia”. Dotyczy on dzieci do lat 13 na różnych poziomach zaawansowania. „Pingpongowe Marzenia” to unikatowy program przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych w formie zajęć pozalekcyjnych. Organizacja szkolenia jest elementem „Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego”. Ważnym aspektem zachęcającym dzieci do udziału w szkółkach niewątpliwie jest fakt , że gra w tenisa stołowego pomaga rozwinąć inteligencję dziecka, jednocześnie zwiększając jego sprawność fizyczną. To jedyna dyscyplina, która ma tak znaczący wpływ na rozwój mózgu. A dzieje się tak, ponieważ gra dobrze wpływa na koordynację między dłonią a wzrokiem. Podczas meczów zawodnik musi być skupiony na piłeczce i odpowiednio szybko zareagować. Takie ćwiczenie jest idealne dla dzieci.

Chcemy też, żeby wśród tych talentów, znaleźli się tacy zawodnicy, którzy z naszym wsparciem, z powodzeniem będą konkurować na Mistrzostwach Polski, Europy, Świata, a także na Igrzyskach Olimpijskich. Chcemy żeby wśród nich znaleźli się następcy Andrzeja Grubby i Leszka Kucharskiego.

Zapraszamy na nasze treningi dzieci, młodzież i dorosłych

Treningi odbywają się:

• Kielno: poniedziałek 17:00 – 19:00, czwartek 15:00 – 17:00