Cele fundacji

Wychować następców Grubby i Kucharskiego

Na pewno pamiętają Państwo światowe sukcesy Andrzeja Grubby i Leszka Kucharskiego, dwóch czołowych tenisistów stołowych tamtych lat, wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata, Olimpijczyków. Pamiętają Państwo emocje, które budziły ich mecze, ich zwycięstwa i porażki, ile dawały radości, ale także smutków, bo nie zawsze można wygrywać.

Chcemy te emocje obudzić ponownie, chcemy żeby następne pokolenie mogło oglądać tenisistów stołowych konkurujących na europejskich, światowych i olimpijskich turniejach, a przede wszystkim chcemy dać szansę młodym, ambitnym tenisistom do sięgania po najwyższe trofea.

Aby to osiągnąć powstała Fundacja Leszka Kucharskiego. Naszym celem jest wychować następców Andrzeja Grubby i Leszka Kucharskiego.

Dzieci i młodzież

Tenis stołowy to sport wymagający. Osiągnięcie sukcesu wymaga treningu od najmłodszych lat, a więc im wcześniej zarazimy dziecko pasją do tego sportu i im wcześniej będziemy wdrażać adekwatne do wieku metody treningowe, tym większa szansa, że nasi podopieczni będą konkurować z najlepszymi i spełniać swoje marzenia.

Jako anegdotę możemy przytoczyć fakt, że pierwsze sukcesy Leszek Kucharski odnosił jeszcze ze swoją mamą, Magdaleną Skuratowicz-Kucharską, gdy była z nim w ciąży. Nie jest to oczywiście warunek konieczny, ale obecność na sali sportowej od małego, znacząco przyczyniła się do jego późniejszych sukcesów na polu międzynarodowym.

Dlatego też nasza fundacja skupia się przede wszystkim na zachęcaniu dzieci i młodzieży do chwycenia w dłoń rakietki i przybycia na salę. Organizujemy szkółki treningowe, korzystając z profesjonalnych warunków, sprzętu oraz kadry trenerskiej, współpracujemy ze szkołami, zachęcamy dzieci i młodzież do spróbowania swoich sił w tym sporcie, tak aby wychwycić talenty i dać im możliwość się rozwinąć.